Šrí Jantra - REIKI-MASÁŽE

0919 287 658   |   hcernecka@gmail.com
Prejsť na obsah
sri jantra
ŠríJantra je geomentrický symbol a vyjadruje božie schopnosti a aspekty. Jantry sú považované v Indii ako tradičné nástroje komunikácie medzi nami ľuďmi a svetom bohov.

Jantry vytvárajú silné, vybalancované energetické pole s vysokou vibráciou. Menia atmosféru miestnosti, harmonizujú ich a energeticky čistia , t.j. nízke vibrácie (negativita, zlosť, stres atď.) sa neudržia v miestosti a ľahšie sa transformujú. Jantry priťahujú liečivé energie, vyžarujú ich a vyplnia nimi miestnosti a ľudí v nich. Pôsobia liečebne a harmonizujúco na ich pozorovateľa.

Geometria ŠríJantry, ktorá zobrazuje mantru AUM, vyžaruje neustále energie, ktoré je možné zamerať v infračervenom rozpätí.

ŠríJantra, jeden z najstarších komplexných geometrických útvarov ľudstva, je odhadovaná na viac ako 12.000 tisíc rokov. V Indii je používaná tisíce rokov pri meditácii a pobožných rituáloch, momentálne sa dostala do okruhu záujmov vedcov rôznych oblastí.

ŠríJantra reprezentuje najvyššiu energiu, univerzálnu alebo kozmickú energiu. Je najznámejšia a najfascinujúcejšia zo všetkých jantier a obasahuje 5 do seba zapadajúcich trojuholníkov smerom dole a 4 smerom hore. Spojenie piatich Yoni-trojuholníkov (symbol ženskej energie) ukazujúcich smerom dole so štyrmi trojuholníkmi ohňa (symbol pre mužskú energiu) ukazujúcich smerom hore, je známe ako Navayoni (9 yonis) čakra. Jeden ženský trojuholník zostáva v strede nazvyš; je to Šakti nevyjadreného absolútna. Tak, ako tento posledný trojuholník hladá svoj ekvivalent, tak hľadá duša v univerze seba.

Jej neobyčajné energetické pôsobenie je založené na jej presnom geometrickom prevedení. Geometria ŠríJantry, ktorá je kľúčová pre jej pôsobenie, vykazuje zaujímavé matematické súvislosti, ktoré poukazujú na vysokú úroveň vývinu staroindickej kultúry v oblasti prírodných vied. V Jantre nenájdeme len zlatý prierez, ale aj paralely ku geometrickej štruktúre vodíkového atómu a vo vzťahoch jeho emisných čiar.

ŠríJantra symbolizuje v indickej náuke božiu silu, ktorá spôsobila vznik a vývoj univerza, jednotu síl ducha a hmoty.
Návrat na obsah